Leczenie grypy jelitowej u dzieci

U niemowląt i dzieci oraz osób z osłabioną odpornością konieczne może okazać się leczenie szpitalne oraz nawadnianie organizmu drogą dożylną. W warunkach domowych można chorobę leczyć jedynie objawowo, starając się złagodzić objawy choroby. Wśród leków dostępnych bez recepty można wyróżnić:
- Smecta (dobra i skuteczna w przypadku biegunki wodnistej, ma działanie lekko zapierające),

- Paracetamol (działa przeciwgorączkowo nie podrażniając przy tym błony śluzowej układu pokarmowego),
- Pałeczki kwasu mlekowego oraz Szczep drożdży Saccharomyces Boulardii (probiotyki chroniące układ pokarmowy przed
zasiedleniem w nim grzybów i chorobotwórczych bakterii, podawane skracają biegunkę o 1-2 dni),

- Gastrolit Lunborsalit (służy do doustnego nawadniania, przyjmowany uzupełnia niedobory wodno-elektrolitowe).

W trakcie choroby istotny wpływ na jej przebieg ma stosowana dieta. W początkowym stadium choroby przez pierwszych kilka godzin nawadniania doustnego gastrolitem nie podaje się nic do jedzenia. Następnie należy wprowadzić jedzenie w oparciu o kaszę, ryż, ziemniaki, makarony, krakersy, jogurty, banany, zupy jarzynowe i gotowane warzywa. Posiłki powinny być niewielkie, ale częste. Tak dobraną dietę należy stosować aż do ustąpienia biegunki.Komentarze są wyłączone.

Reklama
Uwaga

Artykuły i wpisy portalu jelitowka.pl służą przede wszystkim edukacji i nie mogą być traktowane jako porada medyczna w przypadku jakiegokolwiek problemu. Zamieszczone informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodzielnej diagnozy, leczenia, ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem.