Jakie leki pomogą na “jelitówkę”?

Węgiel leczniczy

Inaczej Carbo medicinalis, jest to sproszkowany węgiel aktywowany. Węgla używa się jak antidotum na zatrucia. Powierzchnia chłonna węgla jest ogromna (1g węgla ma powierzchnię aktywną ok 700 m²). Węgiel możemy dostać w postaci żelatynowych kapsułek, oraz tabletek(sprasowany proszek). Wadą tego specyfiku, jest fakt, że w przypadku biegunki trzeba połknąć więcej niż 4 tabletki. Lek bezpieczny dla dzieci.

Uwaga!!! Węgiel leczniczy na właściwości silnie absorbujące, czyli pochłaniające. Jeśli leczymy się na chorobę podstawową, lub bierzemy regularnie inne leki, nie należy brać węgla razem z lekami podstawowymi, lub chwile po. Należy odczekać minimum godzinę między przyjęciem leku podstawowego, a przyjęciem węgla leczniczego. Inaczej węgiel zaabsorbuje nam nasz lek, coS zamanifestuje się albo słabszym działaniem, albo jego brakiem (w zalezności od dawki węgla).

Stoperan

Loperamidi hydrochloridum, lek działający na receptory opioidowe w jelicie cienkim. Lek hamuje wzmożoną perystaltykę jelit, zwiększa ilość wody resorbowanej z jelita do organizmu, normuje pracę jelit, zmniejsza straty wody i elektrolitów. Nie ma potencjału uzależniającego. Jet uznawany za jeden ze skuteczniejszych leków przeciwbiegunkowych

Laremid

Loperamidi hydrochloridum, działanie jak wyżej.

Imodium

Loperamidi hydrochloridum, działanie jak wyżej.

Endiex

Nifuroksazidum. Ostra biegunka bakteryjna bez objawów zakażenia ogólnego.

Smecta

Diosmectite, lek ma właściwości powlekające na błony śluzowe przewodu pokarmowego. Stosowany w stanach biegunkowych u dorosłych i dzieci. Lek jest w postaci proszku, z którego sporządzamy zawiesinę(proszek wsypujemy do wody) do picia.

Uwaga!!! Zaleca się spożywanie innych leków 1,5 godziny przed przyjęciem Smecty.

Orsalit

proszek do zporządzania płynu nawadniającego, we wszystkich typach odwodnienia. Dostępny jest w dwóch wersjach smakowych: malinowej i bananowej. Może być stosowany u niemowląt, dzieci i dorosłych.

Tags: , ,Wyślij komentarz

Musisz by zalogowany by wysłać komentarz.

Reklama
Uwaga

Artykuły i wpisy portalu jelitowka.pl służą przede wszystkim edukacji i nie mogą być traktowane jako porada medyczna w przypadku jakiegokolwiek problemu. Zamieszczone informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodzielnej diagnozy, leczenia, ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem.