Jakie leki pomogą na “jelitówkę”?

Węgiel leczniczy - inaczej Carbo medicinalis, jest to sproszkowany węgiel aktywowany. Węgla używa się jak antidotum na zatrucia. Powierzchnia chłonna węgla jest ogromna (1g węgla ma powierzchnię aktywną ok 700 m²). Węgiel można dostać w postaci żelatynowych kapsułek, oraz tabletek(sprasowany proszek). Wadą tego specyfiku, jest fakt, że w przypadku biegunki trzeba połknąć więcej niż 4 tabletki. Lek bezpieczny dla dzieci.

Uwaga!!! Węgiel leczniczy na właściwości silnie absorbujące, czyli pochłaniające. Jeśli leczymy się na chorobę podstawową, lub bierzemy regularnie inne leki, nie należy brać węgla razem z lekami podstawowymi, lub chwile po. Należy odczekać minimum godzinę między przyjęciem leku podstawowego, a przyjęciem węgla leczniczego. Inaczej węgiel zaabsorbuje nam nasz lek, coS zamanifestuje się albo słabszym działaniem, albo jego brakiem (w zalezności od dawki węgla).

Stoperan - Loperamidi hydrochloridum, lek działający na receptory opioidowe w jelicie cienkim. Lek hamuje wzmożoną perystaltykę jelit, zwiększa ilość wody resorbowanej z jelita do organizmu, normuje pracę jelit, zmniejsza straty wody i elektrolitów. Nie ma potencjału uzależniającego. Jet uznawany za jeden ze skuteczniejszych leków przeciwbiegunkowych.

Można stosować u dzieci od 6 roku życia.

Laremid -Loperamidi hydrochloridum, działanie jak wyżej.

Imodium - Loperamidi hydrochloridum, działanie jak wyżej.

Endiex - Nifuroksazidum. Ostra biegunka bakteryjna bez objawów zakażenia ogólnego.

Smecta - Diosmectite, lek ma właściwości powlekające na błony śluzowe przewodu pokarmowego. Stosowany w stanach biegunkowych u dorosłych i dzieci. Lek jest w postaci proszku, z którego sporządzamy zawiesinę(proszek wsypujemy do wody) do picia.

Bardzo pomocne będzie także uzupełnianie naturalnej flory jelitowej:

  • Dicoflor 30 – preparat zawiera żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG. Można stosować u niemowląt i małych dzieci.
  • Floridral Baby- preparat polecany przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne. Połączenie probiotyku (żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG) oraz płynu nawadniającego, uzupełniającego elektrolity. Można stosować u niemowląt i małych dzieci.

Uwaga!!! Zaleca się spożywanie innych leków 1,5 godziny przed przyjęciem Smecty.

Orsalit -proszek do zporządzania płynu nawadniającego, we wszystkich typach odwodnienia. Dostępny jest w dwóch wersjach smakowych: malinowej i bananowej. Może być stosowany u niemowląt, dzieci i dorosłych.Jeden komentarz to “Jakie leki pomogą na “jelitówkę”?”

  1. Agnieszka Says:

    Najważniejsze i najbardziej dostępne w skuteczności środki są tu opisane. Ja biorę zawsze smectę polską jak mam problem z biegunką i pomaga bardzo szybko. Ważne jest, aby podczas leczenia biegunki uzupełniać płyny.

Wyślij komentarz

Reklama
Książki
Licznik wejść
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Partnerzy
kosmetyka, uroda, zdrowie
Katalog stron internetowych Sznurkownia
Reklama
Polecamy
Uwaga

Artykuły i wpisy portalu jelitowka.pl i forum.jelitowka.pl służą przede wszystkim edukacji i nie mogą być traktowane jako porada medyczna w przypadku jakiegokolwiek problemu. Zamieszczone informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodzielnej diagnozy, leczenia, ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem.